1. Henkilöasiakkaat
  2. /
  3. Säästä ja sijoita
  4. /
  5. Private Banking -yhteyshenkilöt

Private banking -yhteyshenkilöt

Ota yhteyttä Private Banking -yhteyshenkilöihin tai -yksikköön. Olemme monessa maassa, mutta vain yhden soiton päässä.

Haluatko, että otamme yhteyttä?

Ikoni: kirjekuori ympyrässä.

Handelsbanken Private Banking palvelee sinua, jolla on varallisuutta vastuullasi.

Haluatko, että olemme sinuun yhteydessä? Lähetä meille yhteystietosi ja kenties sinulle sopivat päivät tai kellonajat, niin soitamme sinulle. 

varainhoito@handelsbanken.fi


Me palvelemme

Etelä-Suomi

-
Jaakko Ahonen
Vantaa-Tikkurila
puh. 010 444 3123
jaakko.ahonen@handelsbanken.fi
-
Petri Mero
Pääkonttori/Private Banking -yksikkö
puh. 010 444 2757
petri.mero@handelsbanken.fi
-
Olli Surokivi
Pääkonttori/Private Banking -yksikkö
puh. 040 548 7872
-
Marianne Välkki
Espoo-Matinkylä
puh. 010 444 3625
marianne.valkki@handelsbanken.fi
-
Lasse Isomeri
Espoo-Matinkylä
puh. 010 444 3629
lasse.isomeri@handelsbanken.fi
-
Martin Ollila
Helsinki-Aleksi
puh. 010 444 3422
martin.ollila@handelsbanken.fi
-
Päivi Toppari 
Helsinki-Ruoholahti
puh. 010 444 3778 
paivi.toppari@handelsbanken.fi
-

Eero Kononen
Helsinki-Aleksi
puh. 010 444 3436
eero.kononen@handelsbanken.fi

-
Outi Pöntinen
Espoo-Tapiola
puh. 010 444 3092
outi.pontinen@handelsbanken.fi
-
Toni Vehviläinen
Helsinki-Kamppi 
puh. 010 444 3053 
toni.vehvilainen@handelsbanken.fi

Varsinais-Suomi

Antti Kanervisto

Antti Kanervisto
Turku-Kauppatori
puh. 010 444 3171
antti.kanervisto@handelsbanken.fi

Tommi Rouna
Tommi Rouna
Turku-Kauppatori
puh. 010 444 3173
tommi.rouna@handelsbanken.fi

Etelä- ja Keski-Pohjanmaa

Frej Björses

Frej Björses
Vaasa
puh. 010 444 3240
frej.bjorses@handelsbanken.fi

Ben Söderström

Ben Söderström
Pietarsaari, Kokkola
puh. 010 444 3368
ben.soderstrom@handelsbanken.fi

Keski-Suomi

Mika Niiniketo
Mika Niiniketo
Jyväskylä
puh. 010 444 3471
mika.niiniketo@handelsbanken.fi

Pirkanmaa

Markku Kivi
Markku Kivi
Tampere-Kuninkaankatu
puh. 010 444 3527
markku.kivi@handelsbanken.fi
Karri Kylä
Karri Kylä
Tampere-Kyttälä
puh. 010 444 3513
karri.kyla@handelsbanken.fi

Kanta-Häme ja Päijät-Häme

Aki Heinonen
Aki Heinonen
Hämeenlinna
puh. 010 444 3726
aki.heinonen@handelsbanken.fi
Miko Suihko
Miko Suihko
Lahti-Vapaudenkatu
puh. 010 444 3026
miko.suihko@handelsbanken.fi

Itä-Suomi

Mikko Laitinen
Mikko Laitinen
Kuopio
puh. 010 444 3148
mikko.laitinen@handelsbanken.fi
-
Jussi Okko
Etelä-Karjala
puh. 010 444 3269
jussi.okko@handelsbanken.fi

Pohjois-Pohjanmaa, Tornio

-
Jari Itkonen
Oulu
puh. 010 44 3390
jari.itkonen@handelsbanken.fi
-
Jari Kropsu
Oulu
puh. 010 444 3392
jari.kropsu@handelsbanken.fi

Yhteystiedot muihin maihin

Private Banking -yksiköitä on monessa muussakin maassa. Ota yhteyttä, niin saat paikallista palvelua.