Kontorens kontaktuppgifter
Björneborg
Teljäntori, Yrjönkatu 15
PB 55
28101 Björneborg
Tfn 010 444 3740
E-post: bjorneborg@handelsbanken.fi

Borgå
Västra Alexandersgatan 1
06100 Borgå
Tfn 010 444 3700
E-post: borga@handelsbanken.fi

Ekenäs
Kontoret flyttar 17.11.2017 - ny adress är Ystadsgatan 12 B

Björknäsgatan 1
10600 Ekenäs
Tfn 010 444 3540
E-post: ekenas@handelsbanken.fi

Esbo-Hagalund
Västanvindsvägen 1 A, 2 vån.
PB 60
02101 Esbo
Tfn 010 444 3100
E-post: hagalund@handelsbanken.fi

Esbo-Mattby
Halvankarvägen 8, 7 vån.
02230 Esbo
Tfn 010 444 3620
E-post: mattby@handelsbanken.fi

Grankulla
Thurmansplatsen 10
02700 Grankulla
Tfn 010 444 3600
E-post: grankulla@handelsbanken.fi

Helsingfors-Alexen
Alexandersgatan 46 A, 2 vån.
PB 293
00101 Helsingfors
Tfn 010 444 3410
E-post: alexen@handelsbanken.fi

Helsingfors-Böle
Banmästargatan 7 A
00520 Helsingfors
Tfn 010 444 3070
E-post: bole@handelsbanken.fi

Helsingfors-Gardet
Högbergsgatan 34, 5. vån.
00130 Helsingfors
Tfn 010 444 3010
E-post: gardet@handelsbanken.fi

Helsingfors-Gräsviken
Östersjögatan 9
00180 Helsingfors
Tfn 010 444 3770
E-post: grasviken@handelsbanken.fi

Helsingfors-Hagnäs
Runda huset, 2 vån.
Broholmsgatan 18-20
00530 Helsingfors
Tfn 010 444 3320
E-post: hagnas@handelsbanken.fi

Helsingfors-Hertonäs
Svetsargatan 20
00810 Helsingfors
Tfn 010 444 3045
E-post: hertonas@handelsbanken.fi

Helsingfors-Kampen
Obs! Ny adress!
Anttigatan 3 D, 6 vån.
PB 639
00101 Helsingfors
Tfn 010 444 3050
E-post: kampen@handelsbanken.fi

Helsingfors-Munksnäs
Bredviksvägen 23
00330 Helsingfors
Tfn 010 444 3300
E-post: munksnas@handelsbanken.fi

Hyvinge
Hämeenkatu 4
05800 Hyvinge
Tfn 010 444 3460
E-post: hyvinge@handelsbanken.fi

Imatra
Einonkatu 3
55101 Imatra
Tfn 010 444 3210
E-post: imatra@handelsbanken.fi

Jakobstad
Köpmansgatan 8
68600 Jakobstad
Tfn 010 444 3360
E-post: jakobstad@handelsbanken.fi

Joensuu
Torikatu 29, 2 vån.
80100 Joensuu
Tfn 010 444 3640
E-post: joensuu@handelsbanken.fi

Jyväskylä
Asemakatu 12
PB 593
40101 Jyväskylä
Tfn 010 444 5300
E-post: jyvaskyla@handelsbanken.fi

Karleby
Mannerheimplatsen 2
67100 Karleby
Tfn 010 444 3560
E-post: karleby@handelsbanken.fi

Kervo
Keskikatu 1
04200 Kervo
Tfn 010 444 3340
E-post: kervo@handelsbanken.fi

Kotka
Keskuskatu 29
48100 Kotka
Tfn 010 444 3630
E-post: kotka@handelsbanken.fi

Kouvola
Kouvolankatu 22
PB 39
45101 Kouvola
Tfn 010 444 3400
E-post: kouvola@handelsbanken.fi

Kuopio
Haapaniemenkatu 13
PB 328
70101 Kuopio
Tfn 010 444 3140
E-post: kuopio@handelsbanken.fi

Kyrkslätt
Torgvägen 3
PB 84
02401 Kyrkslätt
Tfn 010 444 3350
E-post: kyrkslatt@handelsbanken.fi

Lahtis-Askonkatu
Askonkatu 9 E, 3 vån.
15100 Lahtis
Tfn 010 444 3780
E-post: askonkatu@handelsbanken.fi

Lahtis-Vapaudenkatu
Vapaudenkatu 12
15110 Lahtis
Tfn 010 444 3020
E-post: lahtis@handelsbanken.fi

Mariehamn
Serviceställe under Åbo-ElectroCity
Norra Esplanadgatan 4 b
22100 Mariehamn
Tfn 044 522 8336
E-post: electrocity@handelsbanken.fi

Raumo
Valtakatu 9-11
26100 Raumo
Tfn 010 444 3190
E-post: raumo@handelsbanken.fi

Rovaniemi
Rinteenkulma köpcenter, 3 vån.
Koskikatu 25
96200 Rovaniemi
Tfn 010 444 3580
E-post: rovaniemi@handelsbanken.fi

Salo
Turuntie 15
Ingång från Perttelinkatu
24240 Salo
Tfn 010 444 3490
E-post: salo@handelsbanken.fi

Seinäjoki
Kalevankatu 12 B
60100 Seinäjoki
Tfn 010 444 3670
E-post: seinajoki@handelsbanken.fi

S:t Michel
Porrassalmenkatu 27
50100 S:t Michel
Tfn 010 444 3650
E-post: stmichel@handelsbanken.fi

Tammerfors-Kuninkaankatu
Kuninkaankatu 30 A, 3 vån.
33200 Tammerfors
Tfn 010 444 3520
E-post: kuninkaankatu@handelsbanken.fi

Tammerfors-Kyttälä
Rautatienkatu 10
PB 857
33101 Tammerfors
Tfn 010 444 3500
E-post: kyttala@handelsbanken.fi

Tavastehus
Kasarmikatu 3
PB 155
13101 Tavastehus
Tfn 010 444 3720
E-post: tavastehus@handelsbanken.fi

Torneå
Hallituskatu 10
PB 78
95401 Torneå
Tfn 010 444 3290
E-post: tornea@handelsbanken.fi

Träskända
Mannilantie 43
04400 Träskända
Tfn 010 444 3270
E-post: traskanda@handelsbanken.fi

Uleåborg
Kauppurienkatu 7, 3 vån.
90100 Uleåborg
Tfn 010 444 3380
E-post: uleaborg@handelsbanken.fi

Vanda-Aviapolis
Gate 8 Alto, 5 vån.
Örevägen 8 A
01510 Vanda
Tfn 010 444 3220
E-post: aviapolis@handelsbanken.fi

Vanda-Dickursby
Konvaljvägen 28
PB 217
01301 Vanda
Tfn 010 444 3120
E-post: dickursby@handelsbanken.fi

Vasa
Hovrättsesplanaden 19
65100 Vasa
Tfn 010 444 3232
E-post: vasa@handelsbanken.fi

Villmanstrand
Valtakatu 43
PB 190
53101 Villmanstrand
Tfn 010 444 3260
E-post: villmanstrand@handelsbanken.fi

Åbo-ElectroCity
Artillerigatan 4 A, 3 vån.
20520 Åbo
Tfn 010 444 3180
E-post: electrocity@handelsbanken.fi

Åbo-Salutorget
Universitetsgatan 17
PB 171
20101 Åbo
Tfn 010 444 3160
E-post: salutorget@handelsbanken.fi

Utanför kontorstid betjänas du av vår telefontjänst på numret 010 444 2442. Telefontjänsten är öppen alla bankdagar kl. 8.00-18.30 och lördagar 10.00-16.00.

Telefonsamtalen till banken kostar 0,0835 euro/samtal + 0,1209 euro/minut (inkl. moms 24 %).




Karta


Övriga kontaktuppgifter


© Svenska Handelsbanken AB (publ)