1. Företag
  2. /
  3. Kapitalförvaltning - kontaktpersoner

Kapitalförvaltning - kontaktpersoner

Kontakta vår kapitalförvaltning, endera någon av kontaktpersonerna direkt eller vår avdelning. Ditt företag får en egen kontaktperson som hjälper med all kapitalförvaltning.

Vill du att vi kontaktar dig?

e-post kuvert

Handelsbanken Kapitalförvaltning betjänar ditt företag med kapitalförvaltning och likviditetshantering.

Vill du, att vi kontaktar dig? Skicka oss dina kontaktuppgifter och föreslå eventuella dagar eller tider, så ringer vi dig. 

varainhoito@handelsbanken.fi


Vi betjänar dig

Södra Finland

Lasse Isomeri

Jaakko Ahonen
Vanda-Dickursby   
tfn 010 444 3123  
jaakko.ahonen@handelsbanken.fi

-
Petri Mero
Huvudkontoret/Private Banking
tfn 010 444 2757 
petri.mero@handelsbanken.fi
-
Outi Pöntinen
Esbo-Hagalund
tfn 010 44 3092
outi.pontinen@handelsbanken.fi
-
Toni Vehviläinen
Helsingfors-Kampen
tfn 010 444 3053
toni.vehvilainen@handelsbanken.fi
-

Lasse Isomeri
Esbo-Mattby 
tfn 010 444 3629
lasse.isomeri@handelsbanken.fi

-
Piia Nyberg
Helsingfors-Kampen
tfn 010 444 3014
piia.nyberg@handelsbanken.fi
-
Olli Surokivi
Huvudkontoret/Private Banking
tfn 040 548 7872
olli.surokivi@handelsbanken.fi
-

Eero Kononen
Helsingfors-Alexen
tfn 010 444 3436 
eero.kononen@handelsbanken.fi

-
Martin Ollila
Helsingfors-Alexen
tfn 010 444 3422
martin.ollila@handelsbanken.fi
-
Päivi Toppari
Helsingfors-Gräsviken
tfn 010 444 3778
paivi.toppari@handelsbanken.fi

Egentliga Finland

Antti Kanervisto

Antti Kanervisto
Åbo-Salutorget
tfn 010 444 3171
antti.kanervisto@handelsbanken.fi

Tommi Rouna
Tommi Rouna
Åbo-Salutorget
tfn 010 444 3173
tommi.rouna@handelsbanken.fi

Södra och Mellersta Österbotten

Frej Björses

Frej Björses
Vasa
tfn 010 444 3240
frej.bjorses@handelsbanken.fi

Ben Söderström

Ben Söderström
Jakobstad, Karleby
tfn 010 444 3368
ben.soderstrom@handelsbanken.fi

Birkaland

Markku Kivi
Markku Kivi
Tammerfors-Kuninkaankatu
tfn 010 444 3527
markku.kivi@handelsbanken.fi
Karri Kylä
Karri Kylä
Tammerfors-Kyttälä
tfn 010 444 3513
karri.kyla@handelsbanken.fi

Egentliga Finland och Päijänne-Tavastland

Aki Heinonen
Aki Heinonen
Tavastehus
tfn 010 444 3726
aki.heinonen@handelsbanken.fi
Miko Suihko
Miko Suihko
Lahtis-Vapaudenkatu
tfn 010 444 3026
miko.suihko@handelsbanken.fi

Östra Finland

-
Jussi Okko
Södra Karelen
tfn 010 444 3269
jussi.okko@handelsbanken.fi
Mikko Laitinen
Mikko Laitinen
Kuopio
tfn 010 444 3148
mikko.laitinen@handelsbanken.fi

Norra Österbotten och Torneå

-
Jari Kropsu
Uleåborg
tfn 010 44 3392
jari.kropsu@handelsbanken.fi
Jari Itkonen

Jari Itkonen
Uleåborg
tfn 010 444 3390
jari.itkonen@handelsbanken.fi