1. Om banken
  2. /
  3. Organisationen i Finland
  4. /
  5. Regionbankens ledning

Regionbankens ledning

Hanne Katrama, landschef.

Hanne Katrama

Chef för verksamheten i Finland

Tfn 010 444 2201
hanne.katrama@handelsbanken.fi

Hanna Kuvaja, rörelsechef

Hanna Kuvaja

Rörelsechef

Tfn 010 444 2207  
hanna.kuvaja@handelsbanken.fi

Hannu Oksanen, utvecklingsdirektör.

Hannu Oksanen

Utvecklingsdirektör

Tfn 010 444 2237
hannu.oksanen@handelsbanken.fi

Reima Jokela, kreditchef.

Reima Jokela

Kreditchef

Tfn 010 444 2248
reima.jokela@handelsbanken.fi

Anders Norrena, ekonomidirektör.

Anders Norrena

Ekonomidirektör

Tfn 010 444 2271
anders.norrena@handelsbanken.fi

Sirpa Pensas, Senior Vice President.

Sirpa Pensas

Senior Vice President

Tfn 010 444 2204
sirpa.pensas@handelsbanken.fi

Kristiina Markelin, personalchef.

Kristiina Markelin

Personalchef

Tfn 010 444 2203
kristiina.markelin@handelsbanken.fi

Pirjetta Soikkeli, kommunikationschef.

Pirjetta Soikkeli

Kommunikationschef

Tfn 010 444 2787
pirjetta.soikkeli@handelsbanken.fi

Harri Tuohimaa, VD, Handelsbanken Rahoitus.

Harri Tuohimaa

VD, Handelsbanken Rahoitus Oyj

Tfn (09) 133 7200
harri.tuohimaa@handelsbanken.fi