1. Tietoa pankista
  2. /
  3. Suomen organisaatio
  4. /
  5. Aluepankin johto

Aluepankin johto

Hanne Katrama, maajohtaja

Hanne Katrama

Suomen toimintojen johtaja

Puh. 010 444 2201
hanne.katrama@handelsbanken.fi

Jari Murtoperä, liiketoimintajohtaja

Jari Murtoperä

Liiketoimintajohtaja

Puh. 010 444 2217
jari.murtopera@handelsbanken.fi

Risto Mäkeläinen, liiketoimintajohtaja

Risto Mäkeläinen

Liiketoimintajohtaja

Puh. 010 444 11
risto.makelainen@handelsbanken.fi

Hannu Oksanen, kehitysjohtaja

Hannu Oksanen

Kehitysjohtaja

Puh. 010 444 2237
hannu.oksanen@handelsbanken.fi

Reima Jokela, luottojohtaja

Reima Jokela

Luottojohtaja

Puh. 010 444 2248
reima.jokela@handelsbanken.fi

Anders Norrena, talousjohtaja

Anders Norrena

Talousjohtaja

Puh. 010 444 2271
anders.norrena@handelsbanken.fi

Sirpa Pensas, Senior Vice President

Sirpa Pensas

Senior Vice President

Puh. 010 444 2204
sirpa.pensas@handelsbanken.fi

Kristiina Markelin, henkilöstöjohtaja

Kristiina Markelin

Henkilöstöjohtaja

Puh. 010 444 2203
kristiina.markelin@handelsbanken.fi

Pirjetta Soikkeli, viestintäjohtaja

Pirjetta Soikkeli

Viestintäjohtaja

Puh. 010 444 2787
pirjetta.soikkeli@handelsbanken.fi

Harri Tuohimaa, toimitusjohtaja, Handelsbanken Rahoitus

Harri Tuohimaa

Toimitusjohtaja, Handelsbanken Rahoitus Oyj

Puh. (09) 133 7200
harri.tuohimaa@handelsbanken.fi