1. Regionbankens ledning

Bankens ledning i Finland

Hanne Katrama, landschef.

Hanne Katrama

Chef för verksamheten i Finland

Tfn 010 444 2201
hanne.katrama@handelsbanken.fi

Hanna Kuvaja, rörelsechef

Hanna Kuvaja

Rörelsechef

Tfn 010 444 2207  
hanna.kuvaja@handelsbanken.fi

Henri Lilja, rörelsechef

Henri Lilja

Rörelsechef

Tfn 010 444 2261
henri.lilja@handelsbanken.fi

Päivi Huuki, utvecklingschef

Päivi Huuki

Utvecklingschef

Tfn 010 444 2476
paivi.huuki@handelsbanken.fi

Tero Meriluoto, tf. ekonomidirektör.

Tero Meriluoto

Tf. ekonomichef

Tfn 010 444 2327
tero.meriluoto@handelsbanken.fi

Reima Jokela, kreditchef.

Reima Jokela

Kreditchef

Tfn 010 444 2248
reima.jokela@handelsbanken.fi

Sirpa Pensas, Senior Vice President.

Sirpa Pensas

Senior Vice President

Tfn 010 444 2204
sirpa.pensas@handelsbanken.fi

Kristiina Markelin, personalchef.

Kristiina Markelin

Personalchef

Tfn 010 444 2203
kristiina.markelin@handelsbanken.fi

Pirjetta Soikkeli, kommunikationschef.

Pirjetta Soikkeli

Kommunikationschef

Tfn 010 444 2787
pirjetta.soikkeli@handelsbanken.fi

Annika Nordström

Annika Nordström

VD, Handelsbanken Rahoitus Oyj

Tfn 010 444 2794
annika.nordstrom@handelsbanken.fi

-

Mike Peltola

Chef för placerings- och privatförsäljningen

Tfn 010 444 2753
mike.peltola@handelsbanken.fi

Joonas Heinonen, tf. Head of Operations

Joonas Heinonen

Tf. Head of Operations

Tfn 050 323 2988
joonas.heinonen@handelsbanken.fi